laser-zabiegi.jpg

Laser Fotona 

Laser Fotona 3D to nieinwazyjny laserowy lifting skóry realizowany poprzez synergiczne połączenie trzech procedur zabiegowych w jednej terapii. Laser wykorzystuje metodę Fotony Frac3® (frakcjonowanie 3D). Silnie stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu i daje efekt spektakularnego ujędrnienia skóry. Innowacyjny zabieg stanowiący alternatywę dla skalpela i stosowania tradycyjnych wypełniaczy. 

Marble Surface

LASER FOTONA

Najbardziej zaawansowany, wszechstronny laser na świecie. W ofercie posiadamy zabiegi wykonywane Laserem Fotona 3D, 4D oraz SPECTRO SP. Wytwarza sprawdzone i skuteczne w leczeniu fale, pozwalające na wykonywanie bardzo szerokiego zakresu zabiegów estetycznych i leczniczych.

Endolifting Fotona 4D

Innowacyjny lifting twarzy stanowiący alternatywę dla skalpela i stosowania tradycyjnych wypełniaczy. Zabieg dla osób o widocznych zmianach skóry spowodowanych upływem czasu.

Zabieg łączy 4 procesy:

 1. Endolifting – endolofting laserowy, wykonywany wewnątrz jamy ustnej, polegający na skanowaniu mięśni twarzy. Odpowiednio skalibrowane fale nieablacyjnego lasera Er:Yag. Fotona podgrzewają tkanki, pobudzając kurczenie włókien kolagenowych. Procedura pierwszego etapu pozwala na odbudowę kolagenu na całej grubości tkanek. Endolifting laserowy Fotona zwiększa napięcie i elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki. Efekt wypełnienia bruzd widoczny jest już po pierwszym zabiegu. 

 2. Frac3 – etap na którym następuje odmłodzenie w głębszych warstwach skóry a światło lasera aplikowane jest wybiórczo na skórę. Ten etap odpowiada za likwidację drobnych zmarszczeg i poprawę gęstości skóry.

 3. Piano – długi impuls lasera zwiększający napięcie skóry na całej jej grubości poprzez dostarczenie energii aż do skóry właściwej (na głębokość 6 mm).

 4. Superfacial – usuwa niepożądaną tkankę bez uszkodzenia zdrowej (tzw. ablacyjny peeling laserowy). Zabieg jest dopełnieniem wcześniejszych etapów zabiegu i ma na celu ujednolicenie struktur skóry, wygładzenie porów oraz rozjaśnienie skóry.

Efekty:

 • Pełna odbudowa skóry – wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,

 • zwiększenie napięcia i elastyczności,

 • silna odbudowa kolagenu,

 • wygładzenie skóry i wyrównanie kolorytu,

 • zamknięcie porów,

 • rozświetlenie twarzy.

laser+face+lift+lebanon+dermatology+hazm
Zabieg na twarz

Endolifting Fotona 4D

Jest to laserowy lifting twarzy łączący w sobie 3 procedury zabiegowe w trakcie jednej wizyty.

Dwie uzupełniające się fale lasera Fotona Er:YAG i Nd:YAG oraz połączenie trzech wyjątkowych trybów, pozwalają na przeprowadzenie skutecznego zabiegu liftingu laserowego twarzy już w ramach jednej sesji. Tak dobrana terapia pozwala na całkowitą odbudowę kolagenu a widocznym efektem jest wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, już po pierwszej sesji.

Przebieg zabiegu:

 1. Pierwszy etap zabiegu to endolofting laserowy, wykonywany wewnątrz jamy ustnej, polegający na skanowaniu mięśni twarzy. Odpowiednio skalibrowane fale nieablacyjnego lasera Er:Yag Fotona podgrzewają tkanki, pobudzając kurczenie włókien kolagenowych. Procedura pierwszego etapu pozwala na odbudowę kolagenu na całej grubości tkanek. Endolifting laserowy Fotona zwiększa napięcie i elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki. Efekt wypełnienia bruzd widoczny jest już po pierwszym zabiegu. 

 2. Drugim etapem zabiegu Fotona 3D jest fotoodmładzanie przy użyciu lasera Nd:Yag mające na celu usunięcie drobnych przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry.

 3. Kolejny etap endoliftingu Fotona 3D to delikatny peeling laserowy, czyli tzw. zimna ablacja Er:Yag. Zabieg jest dopełnieniem wcześniejszych etapów zabiegu i ma na celu ujednolicenie struktur skóry, wygładzenie porów oraz rozjaśnienie skóry.

Fotoodmładzanie T3

Laserowe fotoodmładzanie w technologii T3 (Tightness, Tone and Textur) polecane jest osobom, które widzą pierwsze oznaki starzenia – przebarwienia, rozszerzone naczynka, widoczne pory i nierówności naskórka po niedawnym trądziku. Jednocześnie jest to zabieg, polecany osobom, które nie mogą pozwolić sobie na długi czas rekonwalescencji po zabiegu.

 

Zabieg wykorzystuje światło wiodącego lasera neodymowo-yagowego marki FOTONA o najgłębiej penetrującym promieniu ze wszystkich dostępnych na rynku.

Przebieg zabiegu:

Światło lasera za pomocą nieablacyjnego frakcjonowania dociera do głębokich warstw skóry właściwej, gdzie aktywizuje pracę fibroblastów, odpowiedzialnych m.in. za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Aktywność fibroblastów maleje z wiekiem, a spadek ich wydajności zaczyna się wcześnie, bo już po 25 roku życia. Dlatego tak ważne jest wczesne stymulowanie ich pracy. Dodatkowo laser Nd-YAG wywołuje efekt liftingu termicznego, czyli obkurcza i skręca rozluźnione włókna kolagenowe, co daje efekt poprawy napięcia i jędrności skóry. Powierzchniowo fotoodmładzanie T3 koncentruje się na defektach, które mogą być związane z wiekiem, takich jak przebarwienia, rozszerzone naczynka czy widoczne pory skórne. Ponieważ światło lasera neodymowo-yagowego jest pochłaniane przez naczynia krwionośne T3 wpływa na wyrównanie kolorytu skóry. Doprowadza także do wygładzenia skóry, przebudowując jej wierzchnie warstwy. Fotoodmładzanie daje powierzchniowo efekty podobne do serii peelingów czy mikrodermabrazji, ale jest metodą nieablacyjną, czyli nie występuje po zabiegu widoczne złuszczanie.

fraco-3d-1-1005x630.png
Endolifting-wypełnienie-bruzd-nosowo-war

Inne zabiegi wykonywane laserem Fotona

Resurfacing i remodelowanie

Najbardziej efektywna, działająca najgłębiej forma peelingu lasera frakcyjnego. Dla skóry dojrzałej, zwiotczałej, z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, zmarszczkami i bruzdami.

Nieablacyjny lifting skóry twarz bez efektu złuszczenia

Zabieg pozwalający modelować owal twarzy i poprawić elastyczność.

Peeling laserowy

Bezinwazyjna metoda przebudowy kolagenu w strukturach skóry. Efektem jest gładsza, napięta i rozjaśniona skóra.

Głęboki remodeling laserowy (Nd: YAG + Er: YAG)

Dzięki jednemu zabiegowi można osiągnąć rezultaty odpowiadające kilkunastu sesji mikrodermabrazji. Czas trwania: 1,5h

Zamykanie rozszerzonych naczynek

Usuwanie przebarwień

Leczenie trądziku (pospolity, różowaty)

Usuwanie blizn i blizn potrądzikowych

Usuwanie zmian skórnych

Przed zabiegiem usuwania zmian skórnych wymagana jest konsultacja dermatologiczna. 

Redukcja rozstępów

Redukcja uszkodzonej skóry widocznej jako srebrne, różowate, brązowe linie pojawiające się najczęściej przy nadmiernym rozciągnięciu tkanki łącznej. Po zastosowaniu metody skóra uelastycznia się, a rozstępy stają się niewidoczne.